Srpen 2016

Tiché písky

27. srpna 2016 v 14:13 | Fanda :-) Tylšar |  Archiv
I když se nejedná o soutěž pořádanou FISAIC,
věřím že vás může zaujmout.
Pokud tedy napíšete povídku v oboru horor, sci-fi či fantasy, hurá do toho!
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

3. ročník literární soutěže Tiché písky
HSF klub a Jihočeský klub Obce spisovatelů vyhlašují třetí ročník žánrové literární soutěže Tiché písky! Jejím výstupem bude opět sborník povídek vydaný nakladatelstvím Epika, proto apelujeme na všechny nadějné autory fantastiky, aby přestali svá veledíla ukládat do šuplíků a na externí disky, a poslali je raději nám. Tentokrát jsme upustili od zadaného tématu, fantazii a dobrým nápadům se tedy meze nekladou.
Oproti předchozím ročníkům došlo k úpravám propozic, proto prosíme, aby je pečlivě četli i ti, kdo se již naší soutěže někdy účastnili.
PODMÍNKY PRO ZAŘAZENÍ DO SOUTĚŽE:
  1. Příspěvky v letošním ročníku nejsou nijak tematicky limitovány, nicméně stále platí žánrové omezení (horor, sci-fi, fantasy).
  2. Zasílejte pouze povídky psané v českém jazyce o maximálním rozsahu 30 normostran (54 000 znaků včetně mezer). Povoleny jsou maximálně 2 příspěvky od jednoho autora.
  3. Soutěžní příspěvky zasílejte v textovém formátu (doc, docx, txt) na adresu hsfklub@seznam.cz(předmět: soutěž). Hodnocení probíhá anonymně, proto své příspěvky nepodepisujte. Pouze do e-mailu připojte druhý textový soubor, v němž uvedete názvy zaslaných příspěvků, své jméno, adresu a mailový i telefonní kontakt.
  4. V případě, že chcete publikovat pod pseudonymem, uveďte to v průvodce, nicméně i tak prosíme o zaslání občanského jména.
  5. Zasláním své povídky autor souhlasí s jedním otištěním v námi připravované publikaci bez nároku na honorář. Každý z otištěných autorů obdrží jeden autorský výtisk.
  6. Povídky před otištěním projdou nejen jazykovou korekturou, ale i redakcí, proto prosíme, aby se účastnili pouze autoři, kteří s námi pak budou ochotni komunikovat a na svých textech pracovat!
  7. Uzávěrka soutěže je 15. prosince 2016; vyhlášení výsledků proběhne na začátku roku 2017. Termín vydání publikace záleží na mnoha faktorech (mimo jiné i na komunikaci s autory), nicméně bychom ji rádi vydali do konce roku 2017.
V případě malé účasti nebo nedostatečné kvality zaslaných textů si vyhrazujeme právo soutěž zrušit, případně (po konzultaci s autory, kterých se to bude týkat) posunout termín vydání publikace na pozdější dobu.
Pro další informace sledujte naši fb stránku https://www.facebook.com/HsfKlub/
FAQ
Jak soutěž probíhá?
Všechny zaslané povídky čte a hodnotí tým porotců (jeho složení se každý rok mírně obměňuje, ale vesměs se jedná o členy HSF klubu a Jihočeského klubu Obce spisovatelů). Zveřejňujeme pouze pořadí povídek, které chystáme k otištění, nicméně není problém nám po skončení soutěže napsat a zeptat se na konkrétní povídku, i když se neumístila.
Jak bude výsledná publikace vypadat? Kolik autorů (textů) otisknete?
Podívejte se na náš předchozí sborník Papírová pavučina (případně na Tiché písky) a udělejte si obrázek sami. V soutěžní části otiskujeme zhruba deset povídek, ale záleží především na tom, kolik textů (a v jaké kvalitě) nám přijde.
Můžu poslat povídku ve slovenštině?
Bohužel v tuto chvíli nemáme nikoho, kdo by se postaral o jazykovou redakci slovenského textu. Proto přijímáme povídky pouze v českém jazyce.
Texty projdou redakčními zásahy? Znamená to, že mi je někdo přepíše za zády?
Rozhodně ne. V případě, že budou třeba nějaké zásahy nad rámec gramatické korektury, autor bude kontaktován naší editorkou (případně s někým z realizačního týmu) a veškeré plánované změny s ním budou konzultovány. V žádném případě neotiskneme nic, s čím by autor sám nesouhlasil.
Texty otiskujete, aniž byste autorům vypláceli honoráře. Proč?
Jednoduše proto, že celý projekt není dostatečně výdělečný. Publikace vychází jen díky podpoře nakladatelství Epika a práci lidí, kteří za své úsilí nedostávají zaplaceno. Děláme to, protože nás to baví. Až si všichni pořídíme rezidence na tropickém ostrově, určitě začneme uvažovat i o tom, že bychom měli něco vyplácet autorům.
Pokud máte jakékoli další otázky, neváhejte nás kontaktovat na mailu nebo fb stránce.